W zespole DR CLEAN, stawiając na pierwszym miejscu potrzeby Naszego Klienta zdajemy sobie sprawę z tego, że usługa jaką podejmujemy musi zostać wykonana pieczołowicie, bez zastrzeżeń oraz w trosce o dobro Klienta.  Nie dopuszczamy do sytuacji, w której pozostawilibyśmy po sobie nie tylko złe wrażenie ale także poczucie straty cennego czasu. Dokonujemy tego nie tylko dzięki starannemu czyszczeniu wszelkich elementów, które wpływają na ogólną prezencje czyszczonego obiektu ale także dzięki dobrze dobranej chemii i czasowi jaki poświęcamy na konserwacje naszych urządzeń i akcesoriów czyszczących.

Czyszczenie sprzętu  każdorazowo po użyciu jest ważnym, jeżeli nie jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość wykonywanej usługi. Plagą na dzisiejszym rynku wśród firm sprzątających jest stosowanie tego samego sprzętu do kilku usług dziennie, co przyczynia się jedynie do rozprowadzania m.in. kurzu, alergenów czy mikroorganizmów po powierzchniach „czyszczonych” sprawiając, że sprzątanie jest tak naprawdę brudzeniem i przestaje być efektywne. Uświadomienie sobie tego faktu, że źródłem zanieczyszczeń może być sam sprzęt, jest istotnym warunkiem podnoszenia standardów czystości, a co za tym idzie – satysfakcji klienta. Jak zadbać aby nasze szczotki, ścierki, odkurzacze czy inne akcesoria zawsze nadawały się do sprzątania? Odpowiedź jest jedna – regularne czyszczenie i konserwacja sprzętu.

 JAK DR CLEAN DBA O AKCESORIA ORAZ URZĄDZENIA?

Chcielibyśmy przedstawić Wam jak zespół DR CLEAN dba o tego rodzaju akcesoria aby sprzątanie nigdy nie wiązało się z roznoszeniem roztoczy oraz zanieczyszczeń.

ODKURZACZE

Odkurzacz firmy sprzątającej

Trudno jest wyobrazić sobie sprzątanie mieszkania lub sprzątanie biura bez pomocy odkurzacza, który wchłania kurz, roztocza oraz wiele innych zanieczyszczeń. Jednakże jego niewłaściwa konserwacja i regularne oczyszczanie potrafi przyczynić się do tego, że zamiast wciągać zanieczyszczenia, może on wydalać je z siebie ze zdwojoną siłą. Problemem w takiej sytuacji najczęściej okazuje się zapchany filtr, który należy (w miarę możliwości) oczyścić lub (w razie potrzeby) wymienić na nowy. Należy stale kontrolować stan filtrów oraz worków do odkurzacza aby nigdy nie dopuścić do sytuacji, w której worek pęka w szwach wyrzucając z siebie całą masę roztoczy oraz kurzu. Dodatkowo warto jest przynajmniej raz w miesiącu dokonać ogólnego przemycia odkurzacza wodą z płynem aby odświeżyć zapach i usunąć pozostałe zanieczyszczenia wewnętrzne. Ważnym elementem, o którym należy pamiętać jest również stan rury do odkurzacza oraz stan ssawek, które często zapychane są przez zanieczyszczenia, (np. gdy wciągamy wapno po remoncie) zamykając tym samym drogę ich ujścia do odkurzacza.

Odkurzacz do prania mebli tapicerowanych

Dodatkowo w swoim składzie oprócz odkurzacza przemysłowego posiadamy odkurzacz piorący, o którego również należy zadbać aby wykonywana usługa prania dywanów, czy prania mebli tapiecorowanych była efektywna. W tym wypadku także należy kontrolować stan filtra, a także pompki, która pobiera i wchłania wodę z proszkiem.
Po każdym użyciu należy usunąć pozostały proszek z urządzenia, aby ten nie miał możliwości osadzenia się na ściankach. Warto również pamiętać o tym aby w miarę możliwości zostawiać odkurzacz piorący bez żadnych pokryw, które utrudniając przepływ powietrza mogą spowodować powstawanie wilgoci.

VERONA FCR VAC 10 BAR

Odkurzacz do czyszczenia fug i zanieczyszczeń

W swoim „garażu” urządzeń czyszczących posiadamy również dumną Veronę FCR, która zaprojektowana przez włoskiego producenta gotowa jest zmierzyć się z czyszczeniem fug oraz innych zanieczyszczeń. Jest to maszyna parowa, która generując parę wodną o temperaturze 184 stopni Celsjusza oraz wypuszczając ją wraz z detergentem pod ciśnieniem 10 Bar na obiekt radzi sobie z nawet najtrudniejszymi zabrudzeniami.
Konserwacja takiego urządzenia nie jest łatwa, ponieważ przy takiej temperaturze oraz ciśnieniu dosyć szybko wewnątrz niej gromadzi się kamienny osad. Dlatego też, to w naszej kwestii leży dołożenie wszelkich starań, aby maszyna była w pełni gotowa dla Klienta na czas. Na szczęście została wyposażona w automatyczny system usuwania kamienia z grzałek (Self-Clean) co nieco ułatwia życie.  Konserwacja urządzenia polega także na sprawdzaniu stanu rury oraz końcówek roboczych wyprowadzających parę wodną a także mycie odkurzacza, który jest w stanie zgromadzić w sobie nawet 7,5 litra zanieczyszczeń.

Mop

Mop do sprzątania z mikrofibry

                Bardziej przyziemnym, aczkolwiek nieodłącznym elementem ekipy sprzątającej jest mop, który powinien być zawsze świeży i czysty. Zazwyczaj przy sprzątaniu mieszkania rozprowadzamy wodę z detergentem po całej powierzchni podłogi, dlatego należy zadbać o stan naszej ściereczki. W naszej firmie używamy mopów z mikrofibrą, które charakteryzują się dużo lepszymi właściwościami myjącymi i czyszczącymi od mopów wykonanych z tradycyjnych materiałów.  Należy zatem dbać o wymienne ścierki z mikrofibry poprzez pranie ich w pralce w temperaturze zalecanej przez producenta,  a następnie całkowite wysuszenie. Dlatego też warto jest posiadać kilka takich ściereczek aby zawsze być przygotowanym do wykonania usługi sprzątania czystym oraz świeżym mopem.

Ręczniki i Ściereczki

Ściereczki z mikrofibry

                Ścierki oraz ręczniczki są nieodłącznym kompanem podczas sprzątania wszelkich powierzchni. Przydają się w kuchni, łazience, biurze, czy w aucie. Dobór ścierki zależy od materiału jaki zamierzamy czyścić, jednak najważniejsze jest to aby były one zawsze wyprane i czyste. Nie może zdarzyć się tak, że ścierka wysycha z poprzednim śladem zabrudzenia. Może powodować to mikro-rysy, które powstają np. na wrażliwych meblach, czy szybach. Należy także uważać piorąc je, gdyż niektóre detergenty dolewane do prania mogą pozbawić ściereczki specjalnych właściwości czyszczących. Jako radę, możemy dodać fakt iż zmoczenie ścierki w ciepłej wodzie z gliceryną wzmocni efekt zbierania kurzu.

To tylko parę z całej gamy naszych urządzeń i akcesoriów, do których przykładamy szczególną uwagę przed dojazdem do klienta  nie tylko w Gdańsku ale całym Trójmieście.

 W dzisiejszych czasach, gdy człowiek ma co raz mniej czasu na sprzątanie, często zapomina o tym jak istotna jest dbałość o swój sprzęt czyszczący  i nie zdaje sobie sprawy jak bardzo tym sobie szkodzi. My wiemy jak ważna jest konserwacja swojego sprzętu i akcesoriów, dlatego przykładamy nienaganną dbałość do tych czynności, uświadamiając i szkoląc w tym zakresie naszych pracowników.

Poprzez takie artykuły staramy się także, pokazać Państwu do jakiego ideału firmy dążymy. Firmy, która stara się zrozumieć Wasze potrzeby – niezależnie od tego, czy jesteś klientem indywidualnym czy z polecenia firmy. Przecież łączy nas to samo – umiłowanie czystości.

Arkadiusz Kocimski
DR CLEAN
arkadiusz.kocimski@dr-clean.pl
tel. 500 896 049